Registrácia

Aktuality

10. 2. 2018 - Sme na Facebooku

Facebook OZ S rešpektom

Rozširujeme možnosti, ako s nami komunikovať o novú platformu. Na našej facebookovej stránke zdieľame články a videá, ktoré nás zaujmú, či novinky o tom, kde plánujeme nové kurzy a prednášky.

Veríme, že sociálne siete posilnia šírenie rešpektu tam, kde ho treba. 18. 9. 2017 - Tip ako začať školský rok

Mirka Kumancikova - appDay.tv

Začiatok školského roka so sebou prináša rôzne zmeny. Najviac to azda pociťujú prváci, no deti vo vyšších ročníkoch sa tiež potrebujú prepnúť z prázdninového módu do toho školského. Mirka Kumančíková porozprávala pre appDay.tv, čo môžeme urobiť pre to, aby sme mali každé ráno doma väčšiu pohodu.22. 2. 2017 - 2 % pre viac úcty v medziľudských vzťahoch

2% pre OZ S rešpektom

Základným východiskom nášho pôsobenia je presvedčenie, že z postoja rešpektu a úcty sa odvíja všetko ostatné - v rodine, v škole, v medziľudských vzťahoch vôbec. Aj vďaka Vašim príspevkom môžeme myšlienky rešpektujúcej výchovy zdieľať ďalej. 

Ďakujeme

Vyhlasenie-zamestnanci_2016_editovatelne.pdf

2%_z_dane_OZ_S_respektom.pdf22. 2. 2017 - Ako sa menia školy, keď máme odvahu robiť veci inak

Bez titulku
Komenského inštitút pripravil konferenciu Pedagogickí hrdinovia, ktorá sa bude konať 22. marca 2017 v Banskej Bystrici. Konferencia je určená pre učiteľky a učiteľov základných a stredných škôl i všetkých študentov pedagogických fakúlt.
Naše lektorky budú pri tom a povedú workshopy na tému Ako hovoriť, aby sa naše vzťahy s deťmi rozvíjali.


6. 4. 2016 - Nový precvičovací seminár pre absolventov kurzu

Rešpektujúce zručnosti
Výchova dieťaťa zahŕňa množstvo situácií a možno sa vám aj po absolvovaní kurzu R+R opakujú niektoré z nich, kde si nie ste istí, či reagujete rešpektujúco. Darí sa vám rešpektovať vývinové potreby detí a podporovať ich sebaúctu, no zadávanie hraníc sa zdá problematické a vyvstáva otázka, či sa pri ich vymedzovaní nestávate permisívnym rodičom? Alebo robia ťažkosti súrodenecké vzťahy a konflikty medzi deťmi?
 
Pripravili sme pre vás precvičovací seminár, kde si zopakujeme komunikačné zručnosti z kurzu a ich reťazenie v rôznych situáciach. Prvý seminár sa bude konať v Košiciach 20. 5. 2016 v Haligande. постельное белье купить киев


1. 2. 2016 - Podporujeme kampaň A DOSŤ!

Kampaň A DOSŤ!

V školách sa historicky kladie väčší dôraz na to, ČO sa žiak naučí, než na to AKO sa to naučí. Veríme, že komunikácia a partnerský, participatívny a rovnocenný prístup k deťom a mladým ľuďom, ktorý rešpektuje ich individualitu, vývinové potreby a rozvíja ich sebaúctu, je jedným z kľúčových aspektov školy 21. storočia. Do kampane A DOSŤ! Nehazardujme s budúcnosťou Slovenska! sa zapájame, lebo partnerský a rešpektujúci prístup považujeme za základ demokratickej občianskej spoločnosti. Podporujeme verejnú diskusiu o reforme vzdelávania, kde znejú hlasy všetkých zúčastnených strán od detí, cez rodičov až po odborníkov.21. 1. 2016 - Odmeny a tresty do školy nepatria

Niektorí ľudia majú pocit, že na to, aby sa deti niečo v škole naučili, je ich treba motivovať zvonka. Tresty vo všeobecnosti až také obľúbené nie sú. No odmeny aj pochvaly sú len druhou stranou tej istej mince. V najnovšom čísle časopisu Dobrá škola je tejto téme venovaný rozhovor s Janou Nováčkovou12. 12. 2015 - Rozhovory cez Polnoc: Ako to povedať deťom

Marianna Rajecová a Ivan Vyskočil - Rozhovory cez polnoc

Deti majú niekedy otázky, ktoré možno vyvolávajú rozpaky aj v nás dospelých. Alebo sa stane niečo, čo je aj pre nás zaťažkávajúcou emočnou skúškou, no ten malý človiečik sa potrebuje v situácii zorientovať tak isto. Ako povedal Ivan Vyskočil v Rozhovoroch cez polnoc na TA3: "Ak nemáme o situácii informácie, tak si zvyčajne predstavujeme to najhoršie, hoci realita zväčša taká zlá nie je. Deti to majú podobne. Preto je potrebné s nimi veku primeraným spôsobom rozprávať o tom, čo sa deje." 

 

11. 12. 2015 - Ako tráviť s deťmi čas cez sviatky

Miroslava Kumančíková - Dámsky klub

Možno si lámete hlavu, či to tento rok cez Vianočné sviatky neurobiť s deťmi nejako inak. Lenže ako inak? Mirka Kumančíková bola v Dámskom klube na RTVS a dala pár tipov, ako na to (pozn.: rozhovor začína cca od 45:24 minúty). 25. 11. 2015 - Reportáž o kurze Rešpektovať a byť rešpektovaný v TV Pohoda

Katarína Martišová a Ivan Vyskočil

Počas kurzu v Novom Meste nad Váhom boli naši kolegovia Katka Martišová a Ivan Vyskočil oslovení lokálnou televíziou Pohoda. Reportáž v skratke ponúka základné informácie o kurze Rešpektovať a byť rešpektovaný.

 

 

 

17. 10. 2015 - Rozhovor s Mariannou Rajecovou a Ivanom Vyskočilom o rešpekte v náhradnej starostlivosti detí

Marianna Rajecová a Ivan Vyskočil

Rozhovor našich lektorov pre časopis o náhradnom rodičovstve Nebyť sám - jar 2015.Čo o nás hovoria účastníci kurzov

Bez titulku
"Na kurze som začala chápať, prečo sa deti správajú tak, ako sa správajú. Konečne mi niečo dáva zmysel ako celok pri výchove mojich detí, aj pri mojej profesionálnej práci pedagóga. Určite by som tento kurz odporučila všetkým rodičom, pedagógom a vlastne celej našej spoločnosti, lebo deti nám robia iba zrkadlo nás a nášho správania a tam sa potom naša spoločnosť aj uberá. Ešte raz veľké ďakujem za príležitosť si to zažiť a pochopiť."
 
Zuzana, 2 deti, pedagóg pohybového vývinu detí
 
Toto je jedna z mnohých spätných väzieb, ktoré na kurzoch dostávame. 


1. 6. 2015 - Čo učiteľov v škole neučili

Sedemnásť učiteliek navštívilo náš kurz Rešpektovať a byť rešpektovaný v Nitre. Najviac rezonovala téma emócií - ako reagovať na emócie druhých i zvládať svoje vlastné. Článok vyšiel na webe denníka Pravda, 1. júna 2015.12. 5. 2015 - Nový samostatný seminár v ponuke

Bez titulku

Našu ponuku kurzov sme rozšírili o samostatný seminár na tému Komunitný kruh a vyvodzovanie pravidiel s deťmi. Či už je to trieda, krúžok, alebo skupina detí v tábore, komunitný kruh a zmysluplné pravidlá napomáhajú rozvoju sociálnych a komunikačných zručností detí a prispievajú k napĺňaniu základnej ľudskej potreby - potreby bezpečia. 

Seminár je určený najmä pre tých, ktorí pracujú s detskou skupinou a trvá 3,5 hodiny.Tu sa môžete prihlásiť k odberu noviniek z prostredia R+R:

Na kurzy alebo stretnutia sa môžete teraz prihlasovať on-line. U položiek, ktoré sú označené červeným R, sa môžete, po kliku na písmeno, prihlásiť na kurz. Ak chcete dostávať aktuálne a dôležité informácie - registrujte sa.

Dátum Miesto Názov kurzu
11.11.2017 1. súkromné gymnázium, Bajkalská 20, Bratislava R+R - 4
14.04.2018 Dobšinského 15, Nitra R+R - 4
07.04.2018 Mestské kultúrne stredisko, Námestie 1.mája, Senec R+R - 4
19.05.2018 P. O. Hviezdoslava 9, Žilina R+R - 4
28.04.2018 Račianska 80, Bratislava (budova starého internátu) R+R - 4
02.12.2017 Škola u Filipa, Banská Bystrica R+R - 4
Copyright WEB-X 2013